29
فوریه

چاپ لیبل

لیبل ها کاغذهایی در سه نوع مات و براق و شیشه ای هستند که بصورت پشت چسبدار در بازار موجود هستند و بصورت یکرو قابلیت چاپ شدن را دارند. لیبل ها علاوه بر روکشی که بصورت پیش فرض بر رویشان قرار دارد، پس از چاپ نیز امکان سلفون کشی مجدد دارند. این سلفون باعث می شود تا روند خراب شدن و رنگ پریدگی لیبل بسیار کندتر از قبل شود.

لیبل ها در دو ابعاد A4 و A3 موجود هستند که توسط دستگاه های چاپ دیجیتال چاپ می شوند. بدیهی است که ابعاد کوچکتر از این دو سایزی که گفتیم نیز قابلیت ارائه را دارند.

 

تفاوت لیبل و استیکر چیست ؟

در واقع متریال هر دوی اینها یکیست. اما به ابعاد کوچکتری که قابلیت چاپ توسط دستگاه های دیجیتال را دارند ( ابعاد A3 و کوچکتر ) لیبل گفته می شود و به ابعاد بزرگتر که توسط دستگاه های لارج فرمت مانند پلاتر یا دستگاه بنر چاپ می شوند، استیکر گفته می شود.

درست است که متریال لیبل و استیکر تفاوتی با هم ندارند، ولی به دلیل نوع چاپ متفاوت آنها، ماندگاری استیکرها بسیار بالاتر می باشد. چرا که دستگاه های لارج فرمت، از رنگ های جوهری استفاده می کنند که ماندگاری آن در برابر نور و باد و باران، بسیار بالاتر از رنگ های پودری دستگاه های دیجیتال است.

 

موارد استفاده از لیبل

عموما لیبل ها برای تبلیغاتی استفاده می شوند که نیاز به ماندگاری بالاتری نسبت به تراکت و پوستر دارند. چسب لیبل ها نیز به قدری قدرتمند است که به سادگی می توان آن را بر روی انواع سطوح چوبی، فلزی و سنگی چسباند. به همین دلیل کاملا برای نصب بر روی دیوارها و کف زمین مناسب هستند.

 

چاپ افست و دیجیتال لیبل

لیبل ها به دو صورت دیجیتال و افست چاپ می شوند. چاپ دیجیتال عموما برای تیراژ های پایین صورت می گیرد و مزیتش بر چاپ افست این است که کاملا فوری و یک ساعته عمل چاپ صورت می گیرد ولی قیمت بالاتری نسبت به چاپ افست دارد.

چاپ افست لیبل هم عموما برای تیراژ های بیشتر از 500 عدد استفاده می شود که هم کیفیت و ماندگاری بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال دارد و هم قیمت به صرفه تری دارد. ولی در صورتی که شما زمان کافی برای دریافت چاپ خود را داشته باشید ( 7 روز کاری )، مناسب ترین گزینه برای شما چاپ افست خواهد بود.